Ewe Turkey Holding Enerjiyi Sanatla Buluşturdu

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Yorum Yok

– Ewe Turkey Holding enerjiyi sanatla buluşturdu

BURSA – Türkiye’de faaliyetlerini 10 yıldır şekilde sürdüren EWE Turkey Holding, Ankara EPDK Sergi Salonu’nda “2 Şehrin Dokusu” isimli resim sergisi açtı.
EWE Turkey Holding, Türkiye’nin enerji ve sanayi sektörüyle ön plana meydana çıkan iki kuvvetli ve tez çoğalan illeri Bursa ve Kayseri’nin fotoğraflarından oluşan bir sergi düzenledi. Ankara’daki EPDK Sergi Salonu’nda 22-30 Mayıs tarihleri aralarında açık kalacak sergi, sektörün kayda değer isimlerini ağırladı. Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, EPDK Başkanı Yardımcısı Mehmet Ertürk, EWE Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Michael Redanz ve EWE Turkey Holding’in üstteki seviyede yöneticileri de davetliler arasındaydı.
EWE Turkey Holding, düzenlediği sergiyle enerjiyi sanatla buluşturarak faaliyetlerine yeni bir ebat kazandırmayı hedefliyor Türkiye’nin enerji ve sanayi sektörüyle ön plana çıkan iki ili Bursa ve Kayseri’nin, hem tarihi ve yerel keza de çağdaş ve gelişmiş yüzleri seçkin fotoğrafçıların kareleriyle sergileniyor.
EPDK Sergi Salonu’nda yapılan resim sergisi hakkında bilgi veren EWE Turkey Holding Genel Müdürü Dr. Frank Quante, “EWE Turkey Holding olarak bu yıl Türkiye’de 10. yılımızı kutluyoruz. Geçtiğimiz 10 yılda Türkiye’de lüzum paydaşlarımız, gerek halkımız, gerekse ülkemiz ekonomisine katkı karşılamak için çoğu başarılı projeye ve çalışmaya imza attık. Enerji ve telekomünikasyon alanlarının yanında bu nesil faaliyetlerde bulunmayı da fazla önemsiyoruz. Enerjiyi yüksek hizmet kalitesi ve tip memnuniyetiyle yok, sanatla da buluşturuyoruz. Serginin hayata geçirilmesinde ilk kez EPDK yetkilileri edinmek üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Enerji ve doğalgaz alanındaki uzmanlığımızı, Millenicom’un telekomünikasyon alanındaki uzmanlığıyla birleştirerek, değişime yön veriyoruz. EWE Turkey Holding olarak, başarılarla taçlandırdığımız 10 yılda ayrıca birlikteliğimizi, hem de yaşadığımız çevrenin devamlılığını açıklayan sürdürülebilirlik yaklaşımını iş yapış süreçlerimizin merkezine koyarak, yolumuza sağlam adımlarla devam ediyoruz” diye konuştu.
EPDK Başkanı Yardımcısı Sayın Mehmet Ertürk ise açılışta yaptığı konuşmada;
“Türkiye’de 10. yılını kutlayan EWE Turkey Holding, bu işlem içerisinde Türkiye’ye o kadar fazla katkıda bulundu. Almanya’dan gelen veri ve tecrübeyi bizlerle paylaştı. Türkiye’nin tarihi ve kültürel anlamda siklet taşıyan iki büyük şehri Bursa ve Kayseri’ye çok değerli yatırımlar yaptı ve katkılar sağladı. Bu iki şehrin tüm güzelliklerini bizlerle paylaşan değerli fotoğraf sanatçılarımızı tebrik ediyor, EPDK namına ziyaretçileri ağırlamaktan sevinç duyduğumuzu belirtmek istiyorum” biçiminde konuştu.
“2 Şehrin Dokusu” isimli fotoğraf sergisi, 30 Mayıs 2017 tarihine kadar, EPDK Sergi Salonu’nda Ankaralı sanatseverler göre ziyaret edilebilecek. Sergi Ankara’dan sonradan Kayseri ve Bursa’da da açılacak.