Müzeyi isimleriyle keşfettiler

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Yorum Yok
Müzeyi isimleriyle keşfettiler

(Fotoğraflı)

BURSA (İHA) – Bursa Şehir Müzesi’nin düzenlediği ‘İsmindeki Müzeyi Keşfet’ konulu fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı kadar Bursa Şehir Halkı Müzesi organizasyonuyla gerçekleştirilen ‘İsmindeki Müzeyi Keşfet’ konulu fotoğraf yarışması, ilkokul ve ortaokul öğrencileri aralarında renkli bir rekabete sahne oldu. Öğrencilerin, kendi isimlerindeki harfleri dikkate alarak, Bursa Şehir Halkı Müzesi’nde bulunan objelerle kurguladıkları bir kompozisyonu resmettikleri neşe saçan projeye imzasını attı. Öğrenciler, müzedeki objeleri seçerken, kendi isimlerindeki harflerden yola çıkıp hayal güçleriyle harmanladıkları resimlerle hayal güçlerinin güzelliğini de ortaya koydu.
Jüri üyeleri, yarışmaya katılan öğrencilerin el emeği 147 devlete ait arasından özenli bir değerlendirmeyle ödüle bedel bulunan çalışmaları belirledi. Eserlerin sahibi olan öğrenciler, ödüllerini de tekrar Bursa Şehir Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde aldı. Ödül töreninin arkasından öğrenciler yarışma sergisini de ilgiyle gezdi.
Yeteneklerini konuşturan öğrencilerin ödül sevincine aileleri ve öğretmenleri de müşterek oldu.
(AÇ)

31.05.2017 14:33:52 TSI
NNNN