İftar sofrası Orhaneli’de kuruldu

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Haber Yorum Yok
İftar sofrası Orhaneli’de kuruldu

(Fotoğraflı)

Bülent Değirmen
BURSA (İHA) – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ramazan ayında ilçelerde gerçekleştirilen iftar programları zarfında Orhaneli’de vatandaşlarla bir araya geldi.
Ramazan ayında ilçelerde iftar yapma geleneğini sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu defa Orhaneli’de gerçekleştirilen iftar programına katıldı. İlçede yoğun katılım sağlanan iftarda, orucunu vatandaşlarla birlikte açan Başkan Altepe, ramazan ayının değerine dikkati çekerek, kentin her köşesinde bu güzel kültürün yaşatıldığını söyledi. Altepe, Bursalı iş adamlarının da desteğiyle Ramazan’ın güzelliklerinin sınırları aştığını, öteki ülkelerde de iftar sofralarının kurulduğunu açıklama etti.
Başkan Altepe, Bursa’nın yerli üretimden kırsal kalkınmaya dek her alanda geliştiğini anlatarak, “Bursa’da tarımda, ticarette, turizmde, sanayide her türlü hamleyi yapıyoruz. Bursa’nın termal ve sahil şehri olduğunu, Bursa’nın tarih başkenti olduğunu ve Uludağ’ı hatırlattık. Bursa bundan böyle lokal deyince Türkiye’de 1. sırada. Bursa’da yapılan incelemeler boşa gitmiyor. Bursa için gurur duyuyoruz. Bursa ve Orhaneli olarak çalışıyoruz. Orhaneli’nin her alanda gelişmesi ve kalkınması için hizmetlerimize devam ediyoruz. Orhaneli’nin altyapısının olması önemli. Altyapıdaki en büyük yatırımlar Büyükşehir ile birlikte oluyor” dedi.
Bugüne kadar yalnızca Orhaneli’ye yapılan yol yatırımının 31 trilyon olduğunu gösteren Altepe, “Altyapı yatırımımız 55 trilyon fen işleri, tarihi eserler ve diğerleriyle birlikte tam 105 trilyonu buldu. İşte bu oysa Büyükşehir ile birlikte oluyor. İlçe belediyesi ile 100 yıl geçse bu faaliyetlerin yapılması güç. Her köşede araştırmalar sürüyor. Orhaneli verimli bir ilçemiz. İlçede böylece çok noktada göletler yapılıyor. Hem, tarihi yapıların onarımından eğitim kurumlarına desteklere ve üretime destek sağlayacak çalışmalardan, termal ve turizmin canlandırılmasına kadar bölgenin her köşesinde projelerin sürüyor” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin Orhaneli’de her alanda faaliyet gösterdiğini kaydeden Başkan Altepe, “Orhaneli’nin gelişmesi ve bölgenin daha da kalkınması için bizler çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan işler ortadadır. Büyükşehir ve Orhaneli belediyeleri birlikte Orhaneli’yi geleceğe taşıyacağız. Bugüne değin yapılamayanlar inşallah tek tek yapılacak. Daha artı üretip daha pozitif kazanacağız ve inşallah Orhaneli göç vermeyecek” biçiminde konuştu.
İlçede yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Altepe, iftar yemeğine katılan vatandaşlarla bol bol sohbet etti.
(AÇ)

03.06.2017 14:37:12 TSI
NNNN