Yıldırım Belediye çalışanları iftar sofrasından buluştu

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Haber Yorum Yok
Yıldırım Belediye çalışanları iftar sofrasından buluştu

(Fotoğraflı)

BURSA (İHA) – Şimşek Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yeni Yıldırım’ı inşa etme sürecinde şehrin geleceğini şekillendiren ve vatandaşlara hizmet götüren çalışma arkadaşları ile iftar organizasyonunda bir araya geldi.
Hayat standartları yüksek bir kent oluşturmak adına göreve talip olarak yol çıktıklarının altını çizen Başkan Edebali, “Bizler Yıldırım’a hizmet etmek için görevi devraldığımızda rutin hizmetlerin ötesinde araştırmalar yerine getirmek namına yola çıktık. Hayat standartları yüksek bir Yıldırım’ı hemşehrilerimize arzetmek için hizmetlerimize başladık. Maddesel alanlarda, hesaplı ve ticari alanlarda, kültürel ve sosyal alanlarda marka değeri olan, şehir halkı kimliği kuvvetli bir Şimşek’ı meydana getirmek için çıktığımız yolda bugüne değin geldiğimiz nokta itibariyle, hedeflerimizi yerine getirecek çalışmaları adım adım sürdürüyoruz”dedi.
Göreve başlarken 5 yıllık zaman içerisinde 50 yıllık sıçrama gerçekleştirileceğini sözünü verdiklerini andıran Başkan Edebali, “Şehrin plansız yapılaşması ile ilgili bastırma bölgesi haline gelen alanlarında modern bir şehir düzeni kurarak yeni bir yaşam felsefesi ile imar düzeni değiştirerek bu sıçramayı gerçekleştirdik. Şimşek bu dönem defalarca birlikte gerçekleştirdiğimiz özverili incelemeler neticesinde altın çağını yaşıyor. Şehrimizde plansız yapılaşma ile ilgili alanlarımızın 3’te 1’inden fazlasının imar düzeni değişti. Yıldırım, standartları yüksek çağdaş bir şehirde olması gereken tüm sosyal, hesaplı donatı alanlarına yeni imar planları ile kavuşurken insanlarımıza yeni bir hayat taahhüt ediyoruz” diye konuştu.
Kentsel değişim çalışmalarınında evre kaydedildikçe insanların dönüşüme olan inancının artacağını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Şehirsel dönüşümün startını, bir fazla özel sektör firmalarıyla mal sahiplerini buluşturarak ve Mevlana Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz projemizin çalışmalarıyla verirken, ilk etapta meydana gelecek 850 daireyi daha önce benzer bölgede gecekonduda yaşamış vatandaşlarımıza gelecek yıl teslim edeceğiz. Teslim günü geldiğinde kentsel dönüşümde sosyal ve idareli boyutlar düşünüldüğü süre, nitelikli, tehlikesiz ve sağlıklı konutların yapılmış olması insanlarımızın dönüşüme olan inancını artıracak” ifadelerini kullandı.
(AÇ)

03.06.2017 14:47:05 TSI
NNNN