Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Haber Yorum Yok

BURSA (AA) – Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bizler huşu içinde ibadetlerimizi yapıp ramazan ayını geçirirken onlar karınca misali plan yapıyorlar. Onlar dünya siyonizmi ve dış güçlerdir.” dedi.

Erbakan Vakfı Bursa Şubesince bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katılan Erbakan, burada yaptığı konuşmada, Erbakan Vakfı’nın Necmettin Erbakan’ın vasiyetini gerçekleştirmek için kurulduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan’ın “Bir gün Suriye’de savaş olursa Maksat Türkiye’dir” sözlerini hatırlatan Erbakan, şöyle devam etti:

“Türkiye’ye, İslam alemine, Müslümanlara, kendimize baktığımız vakit ne görüyoruz? En hoş sofralarda iftarımızı yapıyor, en güzel kıraatla teravih namazını kıldıran imamların peşinde namazı kılıyoruz. Kendi ülkemizde bütün bir inanç özgürlüğü içinde ibadetlerimizi istediğimiz gibi özgür bir şekilde yerine getiriyoruz. Bizler huşu içinde ibadetlerimizi yapıp ramazan ayını geçirirken onlar karınca misali plan yapıyorlar. Onlar dünya siyonizmi ve dış güçlerdir.”

ABD ile Suudi Arabistan aralarında imzalanan silah anlaşmasının hedefinde İran’ın olduğunu bahis eden Erbakan, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz aylarda İsrail Ulusal Güvenlik Merkezi Başkanı bir yorumlama yaptı. Dedi ancak ‘İsrail’in öncelikle İran almak üzere bölgedeki düşmanlarına, yöresel tehditlere karşı Türkiye, Ürdün, Mısır gibi Sünni Müslümanlardan oluşan bir ittifakla beraber hareket etmesi gerekir.’ Gerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ramazan ayı öncesi ABD ziyaretinde, Trump Cumhurbaşkanına ‘Sizinle birlikte yapacağımız daha çok şey var.’ dedi. Bu laf boşu boşuna söylenmiş bir söz değildir. Bundan sonra Trump, İran’a aleyhinde kullanılmak üzere Suudi Arabistan’a gitti ve 110 milyon dolarlık tabanca satışı anlaşmasını imzaladı. Bu silahlar İran’a karşı kullanılmak için veriliyor.”