Ak Parti Bursa İl Başkanı Torun Kongrede Aday Olmayacağını …

Yazar Mestem Atık Yönetimi Kategori: Bursa Haber Yorum Yok

Enver Fatih TIKIR/BURSA, (DHA)- AK Parti Bursa İl Başkanı Cemallettin Torun, parti genel merkezinde yapılan istişareler sonucu yeni kongrede il başkanlığına namzet olmayacağını açıkladı.
Cemalettin Torun, adaylığı ile ilgili kararını Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Torun, bu kararın herhangi bir olumsuzluk sonucu değil parti merkezi ile yapılan uzun soluklu istişareler sonucu alındığını söyledi. Torun, şöyle dedi:
“Bu görevlerin geçici olduğunu her birimiz biliyoruz. Bize düşen bu bayrak değişimini yaşamış arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzaktan kalması, görevi yeni devralacak arkadaşımıza da bayrağı devredip daha ileri taşıma noktasında ona en büyük desteği vermesi gerekmektedir. Partimizin esas anlayışı budur. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ben yeni dönemde namzet olmayacağım. Bu kongre sürecinde bayrağı yeni bir arkadaşımıza devredeceğim. Nasıl ama ben göreve geldiğimde önceki başkanlarımız bana destek olmuşlarsa benim de bundan sonradan görevim yeni başkanımıza en büyük desteği saptamak olacaktır.”
Cemalettin Torun, gazetecilerin namzet olmamasının gerekçesini sorması üstüne, “Yaklaşık 3-4 aydır bu istişare süreci içerisindeyiz. Bunların neticesinde genel merkezimizde de değerlendirmeler yapılıyor. sonuç olarak bu konuda bir tavsiye noktasına dönülüyor. Namzet olmama kararı bu geniş istişare neticesinde alınan bir karardır” yanıtını verdi.

Doğan Haber Ajansı