İletişim için +90 850 302 5859 veya info@mestem.com.tr

MESTEM ATIK YÖNETİMİ

Hüdavendigar Mh. Çınar Sk. No:19/C Osmangazi/BURSA

E: info@mestem.com.tr
T: +90 (224) 909 0859
  Hazır Tuvalet Kabinleri

  Mobil Hizmetler

  Hazır Tuvalet Kabinleri

  Düzenli bir festival müdavimi veya inşaat işçisiyseniz, portatif tuvaletlere çok aşina olabilirsiniz. Çoğumuz hayatımızın bir noktasında portatif tuvalet kullanmışızdır ya da en azından neye benzediğini biliriz ama nasıl çalışırlar? İşte hazır tuvaletlerin nasıl çalıştığına dair hızlı ve kolay kılavuzumuz. Temel bilgilerle başlayalım.

  Hazır Tuvalet Kabini Nedir?

  Standart portatif tuvalet; esasen hareketli, bağımsız bir tuvalet çözümüdür. En basit haliyle atık tankı olan 2 metreye 1 metrelik plastik bir kutudur. Kilitli kapı, tuvalet ve lavabo gibi standart özelliklere sahiptir. Aynı zamanda içerisinde sabunluk, tuvalet kâğıdı ve klozet örtüsü dispenserleri de bulunur. Kiralayabileceğiniz çok çeşitli mobil tuvaletler vardır. Festivallerde veya şantiyelerde gördüğünüz standart modellerin özelliklerinden bahsederek sizi daha fazla bilgilendirmeye çalışacağız.

  Portatif tuvaletler kolayca taşınabilir. Kelimenin tam anlamıyla istediğiniz yere bu ürünleri koyabilirsiniz. Koku oluşumunun önlenmesive atıkların yok edilmesi için bu tuvaletlerde kimyasallar kullanılır.

  Hazır Tuvalet Kabininde Atıklar Nasıl Yok Edilir?

  İhtiyaç giderildikten sonra atıklar geleneksel bir tuvalette olduğu gibi uzaklaşır ancak atık kanalizasyona gitmez bunun yerine klozet kapağının altında bulunan bir tutma tankında depolanır. Tutma tankının içinde katı atıkları parçalayan, mikropları öldürecek ve kokuları giderecek kimyasallar bulunur. Tank, kiralama süresi boyunca tuvalette biriken tüm atık ve sıvıları tutacaktır. Standart portatif tuvalet üniteleri için tahliye, su kaynağı veya şebeke bağlantısına gerek yoktur.

  Yıkama sistemi ayak kullanılarak çalıştırılır. Pompalı yıkama sistemi, suyu ve kimyasalları tuvalet çevresinde dolaştıran bir basınç sistemi oluşturur. Bu karışım tanktan bir boru vasıtasıyla klozetin içine taşınır. Mestem bu kaliteli sistemin temizlik ihtiyacını da düzenli aralıklarla karşılar. Tıpkı normal bir tuvaletin sifonu çekmesi gibi. Daha önce kullandıysanız, çıkan mavi sıvıyı görmeye alışacaksınız.

  Yorum Yap