Mobil tuvalet

 

Mobil Tuvalet Kiralama

Hafif ve verimli olmaları nedeniyle konserler, fuarlar, kamp tesisleri, şantiyeler gibi açık hava etkinliklerinde ve geleneksel tuvaletlerin erişilemediği veya yetersiz olduğu her yerde mobil tuvalet kiralama hizmetleri tercih edilir.

Mestem, bu doğrultuda pratik ve güvenilir mobil tuvalet kiralama hizmeti sunar. Mestem kiralık mobil tuvaletleri, açık alan organizasyonları, kutlamalar, spor müsabakaları, açılış törenleri gibi konularda tam olarak aradığınız çözümdür.

Tuvalet kiralamada öncü olan firmamız tüm Türkiye’ye hizmet verecek ekip ve ekipman ile tuvalet kiralama denince akla gelen tek firma olarak göze çarpmaktadır.

Bu hizmet, evlerde, fabrikalarda, imalathanelerde, spor tesislerinde ve diğer mekanlarda tuvalet ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda kırsal kesimlerde ve açık hava etkinliklerinde de kullanılmaktadır. Bu hizmet, temel atma törenleri, mitingler ve özel açılış programları gibi kalabalık insan topluluklarının ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır. Firmamız, Türkiye’nin bütün illere ve ilçelere hizmet vermektedir ve 7/24 hizmet sunmaktadır. Hizmetlerimiz arasında seyyar ve karavan tipi tuvaletler de yer almaktadır. Bu tuvaletler, kurulum sorunu olmayan ve pratik özelliklere sahip olarak hizmet vermektedir. Bu hizmet için firmamızı istediğiniz zaman arayabilirsiniz ve ihtiyacınız olan tuvaleti rezervasyon yaparak temin edebilirsiniz.

Afet durumlarında özellikte depremde mobil tuvaletler ihtiyaç duyulmaktadır. Kahramanmaraş’ta yaşanan ve bir çok ilimizi kapsayan yıkıcı depremde Mestem tarafından mobil tuvalet hizmeti sağlanmıştır.

Mestem Mobil Tuvalet

Sosyal hayatın gelişmesi için hazırlanan festival, kutlama ve konserlerde ihtiyaç olan mobil tuvaletler, şirketimiz tarafından belirlenmiş kalite prensipleri ve standart boyutlar çerçevesinde sunulmaktadır. Mobil tuvaletlerin yüksekliği 229 cm, genişliği 110 cm, derinliği 120 cm olup 80 kg ağırlıktadır.

Mobil Tuvalet Kiralama

Hafif yapısı sayesinde basit taşıma ve yer değiştirme imkânı sunar ve dışarıdan gelecek darbeler için yüksek dayanıklılığa sahiptir. Halk dilinde bazen seyyar tuvalet kabini olarak da kullanılan mobil tuvaletler, hususi olarak farklı ünitelere sahiptir, farklı yerlerde ya da birbirine bitişik olarak aynı yerde kurulabilir ve kullanılabilir.

Fuarlar, kongreler, askeri tatbikatlar, yağlı güreş müsabakaları, tanıtım ve turne faaliyetleri dâhil her türlü toplu kullanım alanlarında kullanılabilen, tertemiz mobil tuvaletlerin temizlik hizmetleri; Mestem’in teknik takımı, özel araçları ve dezenfektanları ile sağlanır.

Toplumsal aktiviteler ya da inşaat şantiyeleri vs. gibi birçok toplu kullanım alanlarında kullanılabilen temiz mobil tuvaletlerin temizlik ve hijyeni Mestem’in yöntem takımı, kalifiye vasıtalar ve dezenfektanlarla periyodik olarak gerçekleştirilmektedir.

Mestem Mobil Tuvalet Özellikleri

Ergonomik kullanım, basit yer değişimi gibi karşılaştırmalı üstünlüklere sahip Mestem Mobil Tuvaletler, mobil tuvalet arayanlar için hazır ve pratik çözümler sunuyor.

 • Mobil tuvaletlerimizin tasarımı estetiğin yanında insan hayatında işlevsel olması ve sağlığa uygunluk koşulları göz önüne alınarak yapılmıştır.
 • Mobil tuvaletlerimizin yerleşimi ve yer değişimi son derece kolaydır.
 • Mobil tuvaletlerimiz, montaj, inşaat, kanalizasyon, gider ve temiz su irtibatı gerektirmez.
 • Tavan kısmı ışığı emen yapıya sahiptir.
 • Kullanılan bakteri engelleyici ithal dezenfektan vasıtası ile hijyen ve koku sorunu yoktur.
 • Tuvaletlerin içerisinde pisuar, klozet ve pompalı lavabo mevcuttur.
 • Kabinlerin içerisinde sıvı sabun, abiye kâğıdı ve klozet kapak örtüsü mevcuttur. Bu sarf malzemeler kendi dispanserlerinde olmasından ortamdan etkilenmezler.
 • WC kabinlerin havalandırma menfezleri vardır.
 • Tuvaletler 220 litre atık ve 55litre temiz su stoklama kapasitesindedir.
 • Tuvaletlerdeki atıklar vidanjör makineleriyle tahliye edilebilir.

Toplantı, eğlence, şenlik vb. etkinliklerde birbirine bitişik olarak veya ayrı yerlerde konuşlandırarak istediğiniz şekilde kullanıma açabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Mestem mobil tuvalet kiralama hizmetlerindeki kiralık wc’lerin teknik özelleri şöyledir:

 • Yükseklik: 229 CM
 • Genişlik: 110 CM
 • Derinlik: 120 CM
 • Ağırlık: 80 KG
 • Atık Kapasitesi: 220 LT
 • Temiz Su Kapasitesi: 55 LT

Mobil Tuvalet Kiralama Fiyatları

Mobil tuvalet kiralama fiyatları, kiralanacak tuvalet sayısına göre değişkenlik gösterir. Sözgelimi konserler, toplu davetler, kır düğünleri, kurban satış ve kesim yerleri, panayırlar, VIP kutlamalar, iftar çadırları, grev ve toplumsal olaylar, televizyon çekimleri, reklam filmleri, fotoğraf çekimleri, siyasi parti mitingleri, VIP sahne arkası ya da açılışlar için farklı sayılarda mobil tuvalet kiralamak gerekebilir. Mobil tuvalet kiralama fiyatları da buna bağlı olarak değişim gösterir.Her durumda kiralamanız gereken portatif tuvalet sayısı birçok faktöre bağlı olacaktır. Faaliyetin türü, insan sayısı, içecek ve yiyecek tüketimi, faaliyet süresi, kadın erkek oranı bu unsurlardan bazılarıdır.

 • Bir şantiye için portatif tuvalet kiralamak istiyorsanız, 10 inşaat işçisi için bir adet seyyar tuvalet olmalıdır.
 • Ancak özel etkinlikler için kadın ve erkekler için ayrı ayrı hesaplanması gerekir.
 • Ayrıca tüm etkinliklerde engelli tuvaleti seçenekleri olması da önemlidir.
 • 4 saatlik bir faaliyet için genel bir hesap, 50 kişi için en az bir mobil tuvalete sahip olmaktır. 8 saatlik ve 50 kişilik bir etkinlik için en az iki mobil tuvalet gerekir.
 • Ve etkinlikte alkol tüketimi varsa seyyar tuvalet kabini sayısı %10-20 oranında artırılmalıdır.

Mobil Tuvalet Temizliği

Mobil tuvaletler haftada bir kez temizlenir. Ve tabiî ki, kullanıma bağlı olarak bu rutin süreç değişebilir. Bakım aralığı çoğunlukla kullanım oranına bağlıdır. Doğru ve zamanında temizlik, sağlık ve güvenlik için önemlidir. Tuvaletler kokuyorsa, bu tuvaletin bakımının yapılmadığı ve hastalıkların yayılmasının kolaylaştığı anlamına gelir. Bu nedenle, daha iyi atık yönetimi için, Mestem mobil tuvalet hizmetleri ile çalışmak wc temizliğini korumanın en iyi yoludur. Organizasyonlarda olmazsa olmaz kiralık tuvaletledir.Bu işte de Mestem’e güvenmeniz ve anahtar teslim işin kalitesi ile tuvalet kısmını aklınızdan çıkaracaksınız.

Mobil tuvaletler, genellikle şu adımlarla temizlenir:

 1. Boşaltma: Mobil tuvaletin atık tankı düzenli olarak boşaltılır. Bu, atık maddelerin ve pis suyun tahliye edilmesi anlamına gelir. Boşaltma işlemi, uygun atık yönetimi protokolleri ve yerel yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirilir.
 2. Temizleme: Tuvaletin içi, dışı ve çevresi temizlenir. İç kısımdaki tuvalet kabini, klozet, lavabo ve duvarlar temizlenir. Dış kısımdaki kapı kolları, pencereler ve dış yüzeyler temizlenir. Tuvaletin etrafındaki alan da temizlenerek hijyenik bir ortam sağlanır.
 3. Dezenfeksiyon: Temizleme işlemi ardından, tuvaletin iç ve dış yüzeyleri dezenfekte edilir. Özel temizlik maddeleri ve dezenfektanlar kullanılarak mikroorganizmaların öldürülmesi ve hijyenik bir ortamın sağlanması hedeflenir.
 4. Malzeme Doldurma: Tuvalet kağıdı, el temizleme sıvısı gibi tükenen malzemeler doldurulur. Temiz ve kullanıma hazır malzemelerin sağlanması, kullanıcıların rahat ve hijyenik bir deneyim yaşamasını sağlar.
 5. Kontrol ve Bakım: Mobil tuvaletin tüm sistemleri, su ve atık tahliye tesisatı gibi, düzenli olarak kontrol edilir ve bakımı yapılır. Herhangi bir arıza veya eksiklik tespit edildiğinde, gerekli onarım ve bakım işlemleri gerçekleştirilir.

Mobil tuvaletlerin temizliği, yerel yönetmeliklere, hijyen standartlarına ve sağlık kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. Profesyonel mobil tuvalet hizmet sağlayıcıları, uzman ekipleri ve özel temizlik ekipmanları ile mobil tuvaletlerin hijyenik, temiz ve kullanıma hazır olmasını sağlar.

Mestem Mobil Tuvaletleri İle İlgili Sorular

Soru: Nasıl sipariş verebiliriz?

Cevap: www.mestem.com.tr internet sitemizden bulunduğunuz lokasyonlara göre şubelerimize ulaşabilir veya 0850 302 58 59 nolu telefonumuzdan 7/24 saat ulaşabilirsiniz.

Soru: Etkinliklerimizde hangi ürünü tercih etmeliyiz?

Cevap: Etkinliklerinizin içeriğine göre konteyner, tuvalet mobil tuvalet, karavan tuvalet gibi seçeneklerimizden hangisi en uygunsa satış personellerimiz ve sizlerin ortak kararı ile ürün seçilebilir.

Soru: Uzun dönem kiralamaları tercih etmek mantıklı mı?

Cevap: Uzun dönem tuvalet kiralamaları personel sarf malzeme ve ürün maliyetinden tasarrufa ve ürünün tamir bakım ve personel maliyetinin minimum tutularak daha verimli bir hizmet almanızı sağlayacaktır.

Soru: Neden sizi tercih etmeliyiz?

Cevap: Tuvalet kiralama da en önemli unsur hijyendir. Firmamız kurumsal olarak her yıl denetlenerek

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi

Belgeleri alarak hem her sene kendimizi yenileyerek hem de kaliteden ödün vermeden büyüyerek firmamızı geliştiriyoruz.

Bunun yanı sıra gerek karavan tuvaletlerimiz olsun gerekse de mobil tuvaletlerimizi her sene yenileyerek müşterilerimize en uygun ürünü en yeni şekilde vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Soru: Kiralama fiyatlarınız sabit mi?

Cevap: Ülkemizin 4 bölgesinde şubeleşerek en yakın şubemizden alacağınız hizmetten hesaplanarak en ekonomik fiyat üzerinden hesaplanır. Ancak sabit bir fiyat değil iş bazlı fiyat verebiliyoruz.

Soru: Karavan Tuvalet ve Mobil Tuvalet Kiralamaları arasında ne gibi fark var?

Cevap: Karavan Tuvalet çok daha VİP bir hizmettir ve daha az katılımcının olduğu davetlerde kullanılan 5 yıldızlı otel konseptinde ürünlerdir.

Mobil tuvaletler ise daha fazla katılımcının olduğu halka açık organizasyonlarda kullandığımız ürünlerdir.