Modern toplum yaşamının mevcut veya değişen gereksinimleri çerçevesinde yeni hizmet alanlarının varlığı elzem bir hale geliyor. Bu tip hizmet alanlarından birisi de toplum yaşamının önemli parçaları olan her alandaki organizasyondaki kişisel ihtiyaçların karşılanmasıdır. Yüksek sayılardaki topluluğun bir araya geldiği ve çeşitli etkinliklerde bulunduğu açık alanlarda mobil tuvalet hizmeti çok önemli bir gereksinim son derece profesyonel ve modern standartlarda karşılanabilmesine yardımcı oluyor. Bu çerçevede de festival, yarışmalar, dizi veya film setleri ve daha pek çok farklı etkinlik ve organizasyon çerçevesinde modern toplum yaşamıyla bağlantısı zorlu veya hiç bulunmayan noktalarda tuvalet gereksinimlerinin çağdaş ve modern standartlarda karşılanabilmesi noktasında önemli çözümler sağlıyor.

Farklı gereksinimlere ve kullanım alanlarına yönelik olarak farklı alternatif seçeneklerinin bulunuyor olması da bu alandaki ihtiyaçların daha kaliteli şekilde karşılanabilmesi açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Özellikle de daha çok film ve dizi gibi yapımların setlerinde kullanılan ve bunun dışında çeşitli kamp alanları ve benzeri nitelikte faaliyetlerin gerçekleştirileceği alanlarda kullanılmakta olunan karavan tuvalet hizmetleri de bulunuyor. Tamamen lüks, konforlu ve teknolojik yapıda donatılmış olan özel yapım karavanlarda mevcut topluluğun bu alandaki gereksinimlerini modern dünyanın sunmuş olduğu en yüksek kalite ve konfor standartlarından yararlanarak, karşılayabilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor.

Günümüz modern dünyasında yaygın olarak tercih edilen seyyar tuvalet hizmetleri son derece fonksiyonel ve pratik çözümler olması nedeni ile önemli bir kolaylık sağlıyor. Her ortama ve alana rahat şekilde uyum sağlayabilmesi, hızlı ve pratik şekilde taşınabilmesi ve yüksek teknolojiden yararlanılıyor olması günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmasında önemli bir etken olarak öne çıkıyor. Günümüz Türkiye’ sinde hem kamusal hem de özel sektör alanlarındaki ister ulusal, ister de uluslararası organizasyonlar olsun fark etmeksizin mevcut gereksinimlere yönelik olarak sunulan geniş hizmet çeşitliliği, yüksek hizmet kalitesi ve ileri nesil teknolojik sistem kullanımı ile etkin çözümler sağlanıyor. Böylelikle bu tip niteliklerde olan organizasyon ve faaliyetlerde tuvalet gibi önemli bir konuya ilişkin olarak modern çağın en yeni ve en fonksiyonel çözüm olanaklarından faydalanabilme şansına sahip olunabiliyor.